GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ
GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

 

Güvenlik ihlalini engellemek amacıyla kullanılan Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir parçası haline geldi. CCTV sisteminin, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir. 


Kameranın kullanım alanı


Güvenlik kamera muhafaza öncelikle kameranın kullanılacağı yerin belirlenmesi (iç ortam veya dış ortam) ve ortam koşullarına göre kamera kasası seçimi yapılması en doğru hareket olacaktır. Dış ortamda kullanılacak kameraların muhafazalı olmasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple genellikle dış ortamda IP koruma sınıflarından birine (IP65, IP66 vb.) dahil olan bullet kamera ve yamuhafazalı kutu kamera kullanılmaktadır. Örneğin IP66 sınıfındaki muhafazalar, toza ve belli süreli güçlü su temasına karşı korumalıdır.


Neden güvenlik kamera sistemi ?


Bunun başılaca nedeni güvenlik ihmale gelmemesi.Bu ihmalinde kalkanı caydırıcılığı arttırmaktır.Bu yüzden kamera sistemleri bu kalkanın olmazssa olmazlarındandır.


Evinizi işyerinizi,kamusal alanları hassas noktaları ve hatta bakıcınızı işçinizi takip tertip ve düzenini bu kontrol vasıtası ile sağlayabilirsiniz. Günümüzde kamera sistemleri bir savunma ve caydırıcılık unsuru olarak her türlü alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Askeri alanda sınır gözetimi, kamusal alanda hassas noktaların güvenliği , ulaşımı zor gözetlenemeyen alanlarda görüntü alınma birimi olarak son derece önemli sistemlerdir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014